3. ДРАМА В EFBET ЛИГА: Пирин изпадна, Хебър оцеля

ДРАМА В EFBET ЛИГА: Пирин изпадна, Хебър оцеля

ДРАМА В EFBET ЛИГА: Пирин изпадна, Хебър оцеля - Tribune.bg

Ботев (Вр) отива на бараж с Марек

Развръзката около изпадащите в Първа лига вече е ясна. Хебър Пазарджик успя да направи пълен обрат от 0:1 до 3:1, за да надвие Етър и да си гарантира място в елита на България и следващия сезон.

Етър поведе в добавеното време на първата част. Дидис Пита центрира от корнер на първа греда, а там бе Мартин Моран, който с глава преодоля Дебърлиев за 1:0.

Още в началото на второто полувреме резултатът беше изравнен. Хебър получи правото да изпълни пряк свободен удар. Топката беше заложена фронтално срещу вратата на Кристиян Секулич. Появилият се от резервната скамейка Атанас Кабов стреля. Получи се рикошет и топката отиде на главата на Жоао Сеско, който не пропусна да вкара. Ситуацията беше проверена от ВАР и засада нямаше.В 62-рата минута обаче логичното се случи и пазарджиклии вкараха. Шейх Диаманка получи пред дъгата на наказателното поле. Той майсторски се обърна и с кинжален удар в долния ляв ъгъл не остави никакви шансове на вратаря на гостите. Последва обаче намеса на ВАР и се оказа, че има засада. Следователно резултатът остана непроменен 1:1.

Незачетеният гол не спря устрема на Хебър, който продължи да търси настървено обрата. В 65-ата минута топката отново бе в мрежата на Секулич. Вратарят сбърка фатално при едно балонно центриране на Атанас Кабов от левия фланг. Той изпусна топката, а Диаманка нямаше как да пропусне от един метър разстояние.

В 85-ата минута Хебър сложи точка на спора с трети гол. Атанас Кабов наказа груба грешка в изнасянето на топката от страна на етърци. Той излезе сам срещу Секулич и успя да го преодолее с плътен удар, който премина между краката на стража.

Големият губещ днес е Пирин (Благоевград), който допусна поражение с 0:1 от Локомотив София и заема предпоследното място в крайното класиране, което праща "орлетата" директно във Втора лига.

В 41-ата минута Станислав Костов отправи изстрел от вътрешността на наказателното поле, но ударът му премина встрани от вратата.

В 82-ата минута столичните "железничари" поведоха в резултата. Бруно Франко центрира от левия фланг, а Валентин Николов засече с гръб към вратата и прати топката в мрежата.

Ботев Враца свърши нужното и победи с 1:0 Берое, което пък гарантира на врачани бараж за оставане в Първа лига.

Даниел Генов шутира директно от пряк свободен удар в 7-ата минута, но топката рикошира право в напречната греда на вратата, пазена от Артур Мота.

Натискът на Ботев Враца даде резултат в 17-ата минута, когато Спас Георгиев получи топката на дясното крило на нападението на своя тим, след което центрира на първа греда, където Даниел Генов бе забравен от бранителите на Берое. Опитния футболист отправи удар с глава и прати топката в мрежата.

Ето как се развиха събитията в реално време:

22:21ч. Хебър си подпечатва оставането с трети гол срещу Етър!

22:10ч. Локомотив София вкарва за 1:0 срещу Пирин и допълнително вгорчава положението на "орлетата". Към момента Пирин изпада директно, а Ботев Враца ще се бори за оставането си в бараж.

21:59ч. Хебър прави пълен обрат срещу Етър! Така те се връщат на място за бараж, докато Пирин вече е в позиция за директно изпадане.

21:55ч. ВАР отмени втори гол за Хебър!

21:41ч. Хеър изравнява за 1:1 срещу Етър. Все още отборът от Пазарджик е на предпоследното място и ако всички мачове завършат така, изпадат директно във Втора лига.

21:25ч. Етър повежда на Хебър в Пазарджик и прави ситуацията за Любо Пенев и компания още по-сложна. В момента Пирин отива на бараж, а Хебър изпада директно!

20:49ч. Ботев Враца открива срещу Берое! Даниел Генов вкарва в 17-та минута за 1:0 и към момента врачани се спасяват, Пирин отива на бараж, а Хебър изпада директно!

20:45ч. След първите 15 минути, все още няма попадения в нито един от мачовете. Към момента Ботев Враца изпада, а Хебър отива на бараж за оцеляване.

20:30ч. И трите мача във Враца, Пазарджик и София започнаха.

Ботев (Враца) - Берое 1:0
1:0 Даниел Генов 17

Състави:

Ботев Враца: 76. Красимир Костов – 23. Браян Мендоса, 20. Мартин Христов, 27. Меси Биатумусока, 13. Мартин Ачков – 24. Мартин Смоленски, 18. Диого Барбоса – 10. Спас Георгиев, 9. Даниел Генов, 8. Клери Сербер – 19. Браян Переа (К)

Берое: 1. Артур Мота, 4. Франко Минго, 18. Хуан Пабло Саломони, 3. Станислав Йовков, 14. Викторио Вълков, 12. Темитопе Акинжогунла, 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме, 7. Федерико Санети, 98. Роналдо Камара, 99. Мирослав Георгиев

Хебър - Етър 3:1
0:1 Моран 45+2